Uğur Dündar: Borç rekortmeni AKP’li belediye, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi

Gazeteci Uğur Dündar, Sözcü Televizyonu canlı yayınında, 31 Mart yerel seçiminde CHP’nin 74 yıl sonra kazandığı ve 2014’ten beri ise AK Parti’nin yönettiği Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 15 milyar liradan fazla borcu olduğunu söyledi.

Dündar, “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’a yakın kaynaklarla görüştüm. Dudağınız uçuklayacak belki ama Denizli çok gerilerde kalıyor. 15 milyar lirayı aşkın bir borç yükü tespit edilmiş şu anda. Yani borç rekortmeni AKP’li belediye Balıkesir belediyesi” dedi.

“Biraz önce Cemal Enginyurt bana yapılan saldırıları anlattı” diyen Dündar, “Ben bunları gülerek karşılıyorum çünkü halkıma hiç yalan söylemedim. Zaman beni hiç tekzip etmedi. Onun için böyle bir olay yok diyorum, elimde kapı gibi bir adli tıp raporum var, bunlar iftiradan öteye gitmez. Ama bunun asıl nedeni biz bunları konuşmayalım diye yapılıyor bunlar. Halk öğrenmesin diye yapılıyor. Bunları karalayalım, itibarsızlaştıralım; bunların söylediklerine halk inanmasın diye yapıyorlar bunu” ifadelerini kullandı.

CHP’li Balıkesir Büyükşehir Belediye yönetiminin borç detaylarını açıklayacağını belirten Dündar, “Ahmet Akın ve ekibi, yarın öbür gün bu 15 milyar liranın üzerindeki borç yükünün nereden kaynaklandığını, hangi israfın yapıldığını, hangi gereksiz yatırımın yapıldığını kalem kalem açıklayacaktır” şeklide konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir