Odatv hafta sonu yazıları: Öğretici, renkli, keyifli

Odatv yazarları, her hafta sonu kaleme aldıkları köşe yazılarıyla okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor… Geride bıraktığımız hafta sonunda da öğretici, renkli, keyifli ve dikkat çekici yazılar Odatv’den okuyucularıyla buluştu.

İşte bu hafta sonunun yazıları:

Odatv yazarı Kaan Arslanoğlu, bu haftaki yazısında Türkoloji’ye ilginin artığından bahsetti. PEN Yazarlar Birliği eski Başkanı şair, yazar Tarık Günersel bir Türkoloji grubu kurduğundan bahseden Arslanoğlu, “Ön-Türk tarihiyle ilgili kitaplar da birbiri ardınca geliyor. Sevindirici” dedi.

Bağımsız Türkolojiye ilgi büyüyor: ‘Anadolu’ya 1071’de geldik’ resmi tezi çürüyor…Güncel

Vergi dünyası vergi muafiyet ve istisnalarını konuşuyor. Tartışmayı Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek açmıştı. Yusuf İleri de konuyu bu haftaki köşesinde kaleme aldı.

En kutsal evlilik şirket evliliği: Vergisiz oluyorGüncel

Müzik dünyasından son gelişmeleri aktaran Odatv yazarı Kaan Çağlayangöl, Amerikalı şarkıcı, oyuncu, söz yazarı, yapımcı ve yönetmen Barbra Streisand’ın 60 yıllık kariyerine değindi.

Antisemitizm için stüdyoya girdi: Barbra Streisand’ın son şarkısı: “Love Will Survive” ne kadar fark yaratacakGüncel

Salih Seçkin Sevinç de dondurma sezonunun açıldığını belirterek mavi renkteki dondurmalara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Mavi renk tehlikesi… Bu dondurmayı görünce kaçınGüncel

Fransa lideri Macron Perşembe günü yaptığı konuşmayla herkesin farkında olup da birçoklarının dillendirmediği dünyanın temel gerçeklerini özetlemiş oldu. Kayahan Uygur da Batı dünyasında yaşanan gelişmelerden Türkiye’nin çıkarması gereken dersi köşesinden aktardı.

Macron da anladı: Neoliberal ekonomi bitti… Mehmet Şimşek neyi başaramadıGüncel

Elif Aktuğ, İngiltere’nin gündeminde yer alan Netflix yapımı Baby Reindeer/Bebek Ren Geyiği’ni anlatan bir yazı kaleme aldı.

İngiltere’de gündem: Baby Reindeer… İş çığırından çıktıGüncel

Odatv’nin bir diğer yazarı Elçin Demiröz de aynı diziyi köşesine taşıdı.

Netflix’ten huzursuz eden bir başyapıtGüncel

Dr. Hüseyin Nazlıkul ise toplumda sağlık ile ilgili bilinen bir yanlışa değindi. Vücut ateşinin yüksek olmasının bir hastalık olmadığını belirten Nazlıkul, ‘Bunlara dikkat’ diyerek anne ve babaları uyardı.

Anne babaların dikkatine: Ateş bir hastalık değildir… Eski ama tümüyle yanlış yöntemler: Bunları yapmayınGüncel

Odatv Yayın Danışmanı Sina Koloğlu, ‘Reyting Canavarı’ köşesinde sanat ve magazin dünyasında bu hafta olan biteni aktardı.

Dilber dans ederken, Bahar şarkı söylüyor: TRT aldığı vergi kadar gazeteci çıkarmıyor… Kim bu tipini beğenmediğini kovan Türk popçuGüncel

Odatv WEB Koordinatörü Pınar Saraçoğlu, Davit Nae’nin yaşamını Odatv okurlarına anlattı.

‘Ayakkabıları orada demek ki işkenceye almışlar… Mihri Belli’nin en yakın arkadaşı…Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir